Zaledwie 7 miesięcy po nabyciu Barker Jørgensens Maskinfabrik A/S, który obecnie działa jako Barker Fans A/S, Moldow kupił firmę B. Bille A/S zajmującą się projektowaniem i produkcją wentylatorów.

„Znaliśmy firmę oraz dyrektora zarządzającego Flemminga Bille od wielu lat, i zawsze mieliśmy wielki szacunek dla ich fachowej wiedzy na temat wentylatorów przemysłowych. Nabycie B. Bille to kolejna inicjatywa w celu zwiększenia naszego udziału w rynku i know-how. Jest to rozwijający się rynek i z ogromnym zapotrzebowaniem ze strony naszych klientów”, mówi dyrektor zarządzający Moldow w K. Preben Hansen.

Firma B. Bille od ponad 50 lat, projektuje i produkuje wentylatory dla klientów na całym świecie, zaś w ciągu ostatnich kilku lat, opracowali nową linię zoptymalizowanych produktów w oparciu o technologię 3D oraz pełną gamę tłumików. Przed nabyciem przez Moldow, firma była własnością Flemminga Bille, który jest drugim pokoleniem w rodzinnym biznesie. W przyszłości, Flemming Bille będzie dyrektorem zarządzającym firmy, a jego ojciec, Bent Bille, oraz pozostali pracownicy będą kontynuować zatrudnienia w firmie.

“Flemming będzie miał kluczową rolę w projektowaniu, adaptacji i sprzedaży naszych produktów z gałęzi wentylatorów, oraz będzie również odpowiadał za część zarządzania Barker Fans”, wyjaśnia K. Preben Hansen.

Dyrektor Zarządzający Flemming Bille mówi: “Nie mogę się doczekać, aby być częścią większej organizacji, która daje nam możliwość wspólnej pracy nad dalszym rozwojem firmy, które już posiadają silną pozycję rynkową. Jestem przekonany, że współpraca pracowników Barker Fans i Moldow okaże się sukcesem a efekt synergii będzie można zauważyć zarówno w odniesieniu do sprzedaży, produkcji, jak i zaopatrzenia”.

K. Preben Hansen dodaje: „Wentylatory B. Bille są doskonałym dodatkiem do gamy produktów Moldow i Barker w stosunku do obydwu segmentów klientów i typów wentylatorów, a wszystkie wentylatory bazują na wysokiej jakości, wydajności i niezawodności. W ostatnich latach B. Bille, tak jak Moldow, zaangażowało się w proces optymalizacji wydajności wentylatorów, jak również usprawnienia ich produkcji”.

W związku z tym przejęciem zdecydowano się na zakup byłych zakładów produkcyjnych Barker Jorgensens Maskinfabrik A/S w Ballerup, w Danii, gdzie zlokalizowane będą w przyszłości dwie firmy: B. Bille A/S i Barker Fans A/S. Zmiana adresu nastąpi w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

“Popyt na wentylatory przemysłowe jest silny, a wraz z tym przejęciem będziemy rozwijać naszą organizację i posiadać dwa zakłady produkcyjne, które pozwolą nam sprostać wymaganiom naszych klientów w zakresie specjalistycznej wiedzy i krótkim czasie reakcji”, wyjaśnia K. Preben Hansen.

„Na chwilę obecną stworzyliśmy solidna firmę z oddanym i zaangażowanym kierownictwem i zarządem. Teraz skupiamy się na rozwoju firmy w wiodącą międzynarodową spółkę. Pracujemy już nad ekspansją oraz inicjatywami, które uplasują firmę na jeszcze mocniejszej pozycji”, mówi dyrektor zarządzający Flemming Bille.