Badania i Testy Wentylatorów

Testy warsztatowe

Kluczową kwestią dla nas jest dostarczenie gruntownie sprawdzonych wentylatorów wraz z kompletną dokumentacją spełniających nasze wysokie standardy.

Ważną częścią procesu produkcji jest wyważanie wirnika wentylatora. Zaraz po zakończeniu produkcji wirnik jest wyważany dynamicznie przy użyciu zaawansowanych systemów regulacji. Przed przekazaniem wentylatora raz jeszcze wykonujemy końcowy test w skład którego wchodzi:

  • rozruch wentylatora i jego nieprzerwana praca przez minimum 15 minut
  • ocena wizualna pod kątem nietypowych dźwięków, luźnych części, nadmiernej emisji ciepła i zapachów
  • pomiary i rejestrowanie wibracji
  • jeśli to konieczne, ponowne wyważanie wentylatora
  • podpisanie certyfikatu kontroli

Test wydajności

Jak pokazują powyższe zdjęcia, test wydajności konkretnego wentylatora może zostać przeprowadzony za pomocą urządzeń pomiarowych BarkerBille zaprojektowanych zgodnie z normą ISO5801. Jesteśmy w stanie sprawdzić każdy typ wentylatora – od najmniejszych do największych wentylatorów promieniowych.

Wydajność zostaje obliczona zgodnie z ISO13348 dzięki czemu spełnia najwyższe wymagania poziomu precyzji. Do każdego testu wydajności tworzony jest szczegółowy raport.

Nieustanny Rozwój

BarkerBille tworzy zespół wykwalifikowanych inżynierów i techników odpowiedzialnych za nieustanny rozwój naszych wentylatorów. W związku z tym możemy zaoferować rozwiązania łączące najnowszą technologię z wytrzymałością sprawdzonych rozwiązań.

Na naszym stanowisku badawczym nieustannie dokonujemy usprawnień aby zapewnić najlepszą możliwą wydajność.

Naszym celem jest produkcja i dystrybucja wentylatorów spełniających nie tylko najwyższe wymagania rynku ale także zapewnienie naszym klientom za każdym razem rozwiązań dopasowanych do ich aktualnych potrzeb.