Przemysł

BarkerBille produkuje wentylatory dla wielu branż, specjalizujemy się w projektowaniu niezawodnych wentylatorów dla przemysłu okrętowego, przybrzeżnego oraz spożywczego. Nasi doświadczeni inżynierowie posiadają wieloletnie doświadczenie dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować wentylatory dostosowane do zróżnicowanych potrzeb wielu sektorów przemysłu.

Potrzeby i wymagania poszczególnych branż znacznie różnią się od siebie, dlatego Twój dostawca powinien posiadać doświadczenie w projektowaniu wentylatorów dla konkretnego przeznaczenia aby być pewnym, że zna ich wymagania. Właśnie dlatego BarkerBille jest oczywistym wyborem jako dostawca! Produkujemy i projektujemy wentylatory od ponad 50 lat, znamy Twoje potrzeby.
Nasze wentylatory mogą być dostosowane do indywidualnych projektów a także mogą być certyfikowane zgodnie z wymogami ATEX dla środowisk wybuchowych.

Spożywczy i medyczny
Morski i okrętowy
Energetyczny
Zboża i karmy dla zwierząt
Chemiczny
Inne

Przemysł Spożywczy i Medyczny

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji wentylatorów dla przemysłu spożywczego oraz medycznego. Nasze wentylatory ze stali nierdzewnej spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące utrzymania higieny podczas eksploatacji oraz zapewniają łatwy dostęp podczas czyszczenia.

Wentylatory dla przemysłu spożywczego i medycznego produkowane są według własnych norm sanitarnych, zapewnia to najbardziej higieniczną konstrukcję.

Wentylatory używane do transportu proszków w systemach suszenia rozpyłowego mogą być wyposażone w system czyszczenia CIP(Clean in place). Konsultujemy z klientem projekt oraz rozmieszczenie dysz czyszczących tak, aby zapewnić jak najlepsze efekty.

Przemysł Morski i Okrętowy

Firma BarkerBille zajmuje się produkcją i projektowaniem różnego typu wentylatorów dla przemysłu morskiego i okrętowego. Aby zapewnić niezawodną pracę, wszystkie posiadają wspólną cechę jaką jest wysoka wydajność oraz jakość.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jako dostawca dla przemysłu morskiego BarkerBille jest w stanie spełnić szczególne wymagania, a wszystkie nasze rozwiązania są indywidualnie dostosowywane do potrzeb klienta.

 • Wentylatory do gazów obojętnych
 • Wentylatory do odsiarczania spalin (FGD)
 • Wentylatory do recyrkulacji spalin
 • Wentylatory do gazów obojętnych
 • Wentylatory FPSO (FD & ID)
 • Wentylacja gazów
 • Wentylatory doprowadzające powietrze do spalania

Kotły

Zapotrzebowanie na ciepłą wodę do celów użytkowych i grzewczych może być realizowane poprzez ogrzanie wody w kotłach okrętowych. Powietrze niezbędne do procesu spalania może być bezpiecznie dostarczone przez wentylator promieniowy BarkerBille. Na podstawie wymagań klienta dobierzemy odpowiedni wentylator a następnie dostosujemy go do konkretnego umiejscowienia.

Gazy obojętne

Aby zminimalizować ryzyko pożaru lub wybuchu na tankowcach, do zbiorników wpompowuje się gaz obojętny aby odizolować transportowane substancje od tlenu zawartego w powietrzu. Gaz obojętny powstaje w specjalnych instalacjach, a następnie doprowadzany jest do zbiornika za pomocą wentylatora.
BarkerBille produkuje wentylatory do użytku w instalacjach gazu obojętnego, pokryte specjalną powłoką w miejscach kontaktu z produktem.

Spalarnie

Spalanie może być wykorzystywane do odzyskiwania energii z odpadów a także do zmniejszenia ich objętości. Spalanie pozwala na bezpieczne i czyste usuwanie odpadów. W każdym procesie spalania pewne i bezpieczne źródło powietrza jest niezbędne do zapewnienia, że wszystkie cząstki są prawidłowo spalone zanim zostaną wypuszczone do środowiska.
Spalanie jest szczególnie korzystne w przypadku niektórych odpadów w niszowych obszarach takich jak odpady kliniczne oraz niektóre odpady niebezpieczne gdzie poprzez działanie wysokich temperatur niszczy się patogeny i toksyny.
BarkerBille jest stałym dostawcą niezawodnych wentylatorów średniego i wysokiego ciśnienia dla jednego z wiodących producentów spalarni morskich i lądowych. Dostarczamy również rozwiązania dla klientów końcowych.

Offshore

BarkerBille rozszerza swoje portfolio o wentylatory i tlumiki do użytku morskiego.
Trudne warunki przemysłu morskiego wymagają wysokiej jakości. BarkerBille zapewnia wysoką jakość powłoki lakierniczej, spawów oraz odpowiedni dobór materiałów z jakich wykonane są nasze produkty. Wszystkie niezbędne certyfikaty dostepne są dla klienta.
Klient ma prawo do dokładnej kontroli produktu przez dostawą a także do próbnego rozruchu.

Wentylatory dla energetyki

BarkerBille A/S posiada wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu wentylatorów dla przemysłu energetycznego. Nasze urządzenia wykorzystywane są w procesach technologicznych w elektrowniach, ciepłowniach, elektrociepłowniach, spalarniach odpadów gdzie zamiast paliw kopalnych takich jak ropa naftowa, gaz czy węgiel używa się biopaliw, drewna, trocin, skoszonej trawy, odpadów z gospodarstw domowych i rolnictwa, biogazów i innych odpadów.

Tradycyjne spalarnie odpadów to wielkoskalowe zakłady przetwórcze, które w procesie termicznego przetwarzania odpadów produkują energię cieplną dostarczaną do sieci ciepłowniczej lub dla przemysłu. Wykorzystywane technologie i procesy wymagają użycia różnego rodzaju wentylatorów.

Wszystkie nasze wentylatory spełniają wymagania co do efektywności.

Nasze wentylatory wspomagają process spalania poprzez dostarczanie niezbędnego powietrza, a ich wydajność uzależniona jest od aktualnych wymagań kotła podczas pracy. Przepływ powietrza regulowany jest zarówno za pomocą przepustnic jak i falowników.

W celu wykorzystania energii cieplnej zawartej w spalinach są one przeprowadzane przez wymienniki ciepła przed wypuszczeniem do atmosfery. W tym momencie teperatura spalin jest zbyt niska aby uformował się naturalny ciąg kominowy, do ich uwolnienia wykorzystuje się wentylatory spalin. Wentylatory te spełniają również drugą funkcję, wytwarzają podciśnienie które zapobiega przedostawaniu się spalin bezpośrednio do atmosfery.

Typy wentylatorów:

 • Wentylator główny – Transport powietrza z kotłowni na ruszta.
 • Wentylator pomocniczy – Transport gazów z bunkra odpadów do komory dopalania.
 • Wentylator chłodniczy – Transport powietrza z kotłowni do wlotów chłodniczych podajnika i rusztu.
 • Wentylatory ID oraz FD fan – umieszczone za stacją oczyszczania spalin transportują spaliny do komina przez kondensator spalin.
 • Wentylatory powietrza uszczelniającego
 • Wentylatory recyrkulacyjne

Zboża i Karma dla zwierząt.

Linia naszych wentylatorów została zapoczątkowana dużym zapotrzebowaniem na wysokiej jakości produkty dla branży zbożowej. Wentylatory od wielu lat mają zastosowanie w procesach transportu i przechowywania zbóż i nasion, jest to dla nas w dalszym ciągu jedna z najważniejszych gałęzi przemysłu.

Również w przemyśle żywienia zwierząt domowych nasze specjalnie zaprojektowane wentylatory muszą spełniać wysokie wymagania odnośnie przepisów i norm higienicznych branży spożywczej. Higieniczna konstrukcja wentylatorów która zapewnia odpowiednie warunki jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa żywności.

Wentylatory dla przemysłu chemicznego

Przez lata zaprojektowaliśmy wiele wentylatorów dla przemysłu chemicznego. Nasze urządzenia są zaprojektowanie specjalnie do pracy w środowiskach agresywnych o zwiększonej korozyjności, zapewnia to długą żywotność i pewną pracę.

BarkerBille oferuje rozwiązania ze stali nierdzewnej oraz kwasoodpornej. Oferujemy również szeroką gamę uszczelnień dopasowanych do potrzeb.

Wszystkie nasze wentylatory są sprawdzane ciśnieniowo przed dostarczeniem do klienta.

Wentylatory dla branż przetwórczych.

BarkerBille dostarcza również rozwiązania dla wielu różnych zakładów przetwórczych gdzie wykorzystuje się następujące materiały:

 • Drewno
 • Karton i papier
 • Beton
 • Pelet drewniany
 • Stal i metal
 • Tworzywa sztuczne
 • Włókna

Projektując wentylatory przemysłowe dla przemysłu przetwórczego specjalną uwagę zwracamy na obciążenie i materiały które będą transportowane aby upewnić się że rozwiązanie to spełni wymagania.