Dwa wysokiej jakości produkty w gałęzi wentylatorów przemysłowych – teraz z tym samym właścicielem

W dniu 3 lutego 2015 roku Moldow A/S nabył udziały niewypłacalnego Barker Jørgensen Maskinfabrik A/S, który od 1948 roku produkował wentylatory przemysłowe. Sprzedaż i produkcja wentylatorów przemysłowych jest jednym z trzech obszarach biznesowych Moldow, a przejęcie to wzmocni przede wszystkim wpływ w branży wentylatorów. Od teraz więc, dwa duńskie produkty wysokiej jakości w gałęzi wentylatorów przemysłowych będą własnością tej samej firmy.

“Przejęcie jest częścią naszej strategii rozszerzania i zwiększania udziału w rynku. Nasz plan strategii koncentruje się na trzech obszarach biznesowych, a nabycie Barker Jørgensen wzmocni pozycję naszego działu wentylatorów”, wyjaśnia dyrektor zarządzający Moldow A/S, Preben Hansen.

Produkty Barker Jørgensen będą teraz produkowane i sprzedawane przez spółkę zależną Barker Fans A/S, której własnością w 100% jest Moldow A/S.

“Będziemy nadal posiadać dwie oddzielne linie produktów w gałęzi wentylatorów przemysłowych: Wentylatory Moldow i Wentylatory Barker. Obie linie produktów dobrze się uzupełniają i jesteśmy przekonani, że efekt współdziałania będzie korzystny zarówno dla naszych klientów jak i firmy”, wyjaśnia Søren Olesen, Menedżer Sprzedaży Wentylatorów.

Duża część pracowników z Barker Jørgensen będzie kontynuować zatrudnienie w firmie, a w przyszłości będzie dzielić zaplecze biurowe z pracownikami Moldow w Værløse w Danii.

Oprócz wzrostu sprzedaży we wszystkich trzech obszarach biznesowych; systemy filtrów, linii malarskich i wentylatorów, kolejnym ważnym punktem zawartym w planie strategicznym Moldow jest: dalsza optymalizacja, automatyzacja oraz zewnętrzne zaopatrzenie w część produkcji.

“Przejęcie Barker Jørgensen wzmocni naszą firmę pod każdym względem, a my jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że udało nam się pozyskać firmę z tak wieloletnim doświadczeniem i dużym potencjałem klientów. Połączenie tego z naszym własnym doświadczenia jako kluczowego od ponad 25 lat dostawcy wentylatorów przemysłowych daje nam większe perspektywy i jeszcze silniejszą pozycję na rynku”, mówi K. Preben Hansen.

To nie jest pierwszy raz, gdy Moldow przejmuje konkurencyjną firmę. W 2003 roku firma kupiła Moldow Systems, który dostarczał systemy filtrowania i linie malarskie dla firm na całym świecie.

“Wierzymy, że ta transakcja przyczyni się do istotnego zwiększenia naszego rozrostu, a możliwym też jest, że podejmiemy się innych przejęć, jeśli pojawi się taka możliwość”, mówi K. Preben Hansen.