Konfiguracja BarkerBille umożliwia szybki wzrost lub zmniejszenie produkcji wentylatorów przemysłowych.

Artykuł z: Jern og Maskinindustrien, May 6, 2016, no. 8.

By Simon Dinsen Hansen

PROCES TECHNOLIGICZNY: “W ciągu dwóch lat, nasz nowy oddział w Chinach będzie dostarczał taką samą ilość wentylatorów przemysłowych jak my w Ballerup”. Tego właśnie spodziewa się Flemming Bille, General Manager BarkerBille.
Jest to oparte na konfiguracji firmy, korzystanie z poddostawców którzy produkują na podstawie dokładnej dokumentacji 3D, stworzonej przy użyciu nowo opracowanego generatora oraz zaleceń klienta.

Otwiera to możliwość lokalnej produkcji obudów w Chinach, gdzie BarkerBille ma już biuro sprzedaży oraz zaplecze techniczne.

“Dziś mamy odpowiednią konfigurację, oznacza to, że możemy bardzo szybko zmniejszać oraz zwiekszać wielkość produkcji. Trójwymiarowy model możeby być użyty przez poddodstawców w Chinach podczas gdy elementy obrotowe nadal będą produkowane w Danii w Ballerup.” mówi Flemming Bille.

Zgodnie z tą opinią, połączenie precyzyjnej dokumentacji 3D oraz odpowiednich poddostawców zaowocowało elastycznym i regulowanym modelem biznesowym.

“Nasi konkurenci za bardzo rozbudowali swoje duże fabryki maszyn i nadal produkują wszystko we własnym zakresie. Generuje to duże koszta i ogranicza elastyczność adaptacji do zmian rynku.” wyjaśnia Flemming Bille.

Zadowoleni z przejęcia
BarkerBille powstała w ubiegłym roku z połączenia dwóch mniejszych firm B. Bille A/S oraz Barker Jørgensens Maskinfabrik A/S, które zostały nabyte przez firmę Moldow A/S z siedzibą w Holsted, Dania.

Flemming Bille jest bardzo zadowolony z tego przejęcia: “Postęp naszej nowej koncepcji opartej na technologii 3D spowodował znaczny rozwój B. Bille A/S’ dalsza rozbudowa wymagałby dużych inwestycji a nam brakowało personelu. Z tego powodu bycie częścią czegoś większego nabierało sensu, to właśnie zapewnia bycie częscią Moldow.”

ZRZESZONA FIRMA MOLDOW

  • BarkerBille jest podmiotem stowarzyszonym Moldow A/S, produkującej Systemy Filtrów, Wentylatory oraz Linie Lakiernicze w swoich zakładach produkcyjnych w Holsted, Dania.
  • Moldow/BarkerBille produkuje ponad 1,000 wentylatorów rocznie.
  • Ceny wentylatorów zawierają się w zakresie od €700 do około €150,000.
  • BarkerBille dysponuje ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, a zakłady Moldow w Holsted to ponad 8000 metrów kwadratowych.

Patrz oryginał artykułu w języku duńskim: Jern og Maskinindustrien, May 6, 2016, no. 8.